Piszemy przysięgi na ślub humanistyczny
Jeżeli nie wiesz jak napisać osobistą przysięgę małżeńską na własny ślub humanistyczny my uczynimy to w taki sposób jaki Twoim zdaniem jest najlepszy.
Podstawową zasadą jest to, aby taka przysięga była Twoja a nie nasza oraz żeby była oryginalna i niepowtarzalna. Dlatego przed jej napisaniem prosimy Cię o przedstawienie kilku informacji na Twój temat i osoby z którą będziesz wchodził/a w związek małżeński. Dzięki temu mamy możliwość poznać nie tylko Twoje preferencje ale i poczuć Twoją osobowość.
Własna przysięga małżeńska na ślubie cywilnym lub kościelnym
Nie ma formalnych przeszkód, aby taką przysięgę wygłosić podczas tradycyjnych ślubów czy to w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego. Jedynym warunkiem jaki musi być spełniony jest zgoda księdza lub urzędnika. Jeśli ta zgodna zostanie wyrażona, to i tak trzeba wypowiedzieć słowa, które obowiązują w danym obrządku. Dopiero później możemy złożyć własną przysięgę małżeńską.
Czy humanistyczna przysięga małżeńska powinna być wzruszająca czy humorystyczna?
Wszystko zależy od Ciebie. Jeśli uważasz, że taka przysięga powinna być nieco śmieszna i ma rozbawić gości to nie ma problemu, aby taki tekst stworzyć. Z drugiej zaś strony możemy napisać przysięgę wzruszającą, która spowoduje, że w oczach partnera czy partnerki zakręci się łza w oku. Oczywiście możemy połączyć obie formy i napisać tekst z jednej strony wzruszający, a z drugiej nieco zabawny.
Czy jest taka możliwość, aby taką przysięgę napisać wierszem lub do znanej melodii?
Tak. Wiersz jako humanistyczna przysięga podczas ceremonii ślubnej ma jedną podstawową zaletę. O wiele łatwiej jest się nauczyć jej na pamięć. Mało tego. Możemy stworzyć taki tekst, który będzie dopasowany do jakiejś znanej melodii. Co prawda taka forma wymaga umiejętności śpiewania, ale wyobraźcie sobie jaki wywołalibyście efekt wśród gości. Śpiewana przysięga małżeńska jest bardzo rzadko spotykana, a przez to można ją nazwać elitarną na ślubie humanistycznym.
Przemowy celebranta na ślubie humanistycznym także je piszemy
Częstym zwyczajem podczas ślubu humanistycznego nie są tylko przysięgi, ale także mowa, która opowiada o młodej parze. Celebrant uroczystości przedstawia nowożeńców, opowiada o ich miłości, o tym jak się poznali i pokochali, wspomina ciekawe historie z ich życia, może powiedzieć też coś o rodzicach. Jeżeli potrzebujesz takiej mowy również możemy ją dla Was napisać w sposób humorystyczny i wzruszający.
Co to jest ślub humanistyczny
Zawarcie małżeństwa humanistycznego z punktu widzenia prawa nie rodzi w Polsce skutków prawnych. Zwykle para najpierw ze względów formalnych zawiera ślub cywilny, a ze względów osobistych w drugiej kolejności zawiera małżeństwo zwane humanistycznym. Dla wielu nowożeńców jest to wiele ważniejsza uroczystość choćby dlatego, że składają sobie przysięgi płynące prosto z serca, a nie narzucone prawem cywilnym lub kościelnym formułki.