Przemówienie z okazji dnia flagi

Przemówienia na Dzień Flagi

Przemówienie z okazji dnia flagi dla burmistrza, wójta, prezydenta miasta, posła, senatora, polityka i innych

Święto flagi celebrowane jest od 2004 roku. W tym samym dniu obchodzone jest święto Polonii i Polaków za Granicą. W tym drugim przypadku uroczystości są raczej skromne a przemówienia, choć są wygłaszane, to jednak zazwyczaj w bardzo ograniczonej liczbie. Tymczasem Dzień Flagi może być obchodzony w każdym miejscu w Polsce.

Ze względu na swego rodzaju podniosłość tego święta, a biorąc pod uwagę, że barwy narodowe są świętością dla obywateli, przemówienia z okazji święta flagi wygłaszane są na poziomie państwowym i lokalnym.

O czym przemówienie powinno opowiadać.

Patriotyzm jest kanwą na której należy oprzeć mowę okolicznościową na dzień narodowych barw. Bardzo ciekawym elementem przemówienia może być jakaś historia z przeszłości, tej dawnej lub współczesnej, opowiadająca pewne zdarzenie dotyczące polskiej flagi. Nie może to być jednak historia ogólnie znana. Poświęćmy chwilę czasu, przejrzyjmy informacje w internecie, poszukajmy książek. Z doświadczenia wiem, że opowieści o fladze jest całe multum. A jeśli do tego przemówienie na dzień flagi będzie nawiązywało do historii lokalnej (szczególnie wtedy, gdy przemowa wygłaszana jest przez władze samorządowe w osobach burmistrza, wójta czy prezydenta miasta) wówczas dopełnimy miary zainteresowania.

Przemawiając w tym dniu należy odciąć się od wszelkich podziałów. Flaga Polski powinna nas łączyć, a nie dzielić.

Pisanie przemówień okolicznościowych na każdą okazję