Przemówienie dyrektora przedszkola na dzień babci

Dzień babci i dziadka

Podczas przedszkolnej uroczystości z okazji dnia babci i dziadka na której dzieci przedstawiają jakiś spektakl i starają się jak najlepiej uświetnić ten dzień dyrektor przedszkola powinien powiedzieć kilka zdań do przybyłych gości. Jeżeli brakuje Państwu inwencji w stworzeniu takiej przemowy służymy naszą pomocą.

null

Przemówienie do babć, dziadków i przedszkolaków

Przemówienie można zamówić na fakturę lub prywatnie:

a) Faktura – proszę przesłać zamówienie z numerem wersji na adres mail gluza@gluza.pl oraz dane do wystawienia faktury. Przemówienie prześlemy wraz fakturą na adres wskazany w mailu.
b) Prywatnie – proszę przesłać zamówienie z numerem wersji na adres mail gluza@gluza.pl. Przemówienie zostanie przesłane na adres wskazany adres mail wraz z kontem na które należy dokonać opłaty.

Fragment przemówienia – wersja świecka

(…) Zawsze tak było, tak jest i zapewne tak będzie, że to, czego dzieci potrzebują najbardziej zawsze dostają od babć i od dziadków. To oni dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz to, co najważniejsze czyli cukierki, lizaki, lody i ciasteczka. Dlaczego tak się dzieje? Bo babcia i dziadek to tacy ludzie, którzy mają srebro we włosach i złote serce. Można zatem powiedzieć, że są bezcenni.
Miłe babcie, mili dziadkowie.
Dzieci bywają lepsze i gorsze, ale wnuki są zawsze nadzwyczajne! Prawda? Dlatego też… (…)

Fragment przemówienia – wersja z uwzględnieniem wątków katolickich

(…) Co prawda w roku jest tylko jeden taki dzień, kiedy w sposób specjalny i uroczysty dziękujemy Wam za to, że jesteście, ale wiedzcie, że każdy, kto jest wnuczką lub wnukiem, codziennie dziękuje w duchu Panu Bogu, że Was ma. Bo przecież jak powiedział papież Benedykt XVI babcie i dziadkowie „są skarbem, którego nie możemy odebrać nowym pokoleniom, zwłaszcza ich świadectwa wiary.” To przecież Wy jako pierwsi uczycie dzieci pacierza, opowiadacie o Jezusie i Matce Boskiej. To przecież Wy… (…).

Pisanie przemówień okolicznościowych na każdą okazję