Przemówienia dyrektora szkoły podstawowej

Pani dyrektor, Panie dyrektorze

Przemówienie dyrektora szkoły podstawowej

Jeśli jesteś dyrektorem szkoły średniej zobacz tutaj

Jak Państwo wiecie szkoła podstawowa to miejsce wielu apeli, akademii i uroczystości. My natomiast z rozmów z dyrektorami szkół wiemy, że rokroczne przygotowywanie przemówień za każdym razem staje się coraz trudniejsze dla dyrektora. Z tego też powodu stworzyliśmy zestaw przemówień na każdą okazję i na cały rok szkolny. Gdybyśmy jednak jakąś okazję pominęli, prosimy o sygnał, a dodamy kolejne przemówienie.

Jakie są nasze przemówienia dla dyrekcji szkół podstawowych?

Nasze przemówienia są niebanalne, ciepłe i profesjonalne. Gdy trzeba zawierają cytaty związane z konkretną okazją, żart, ale przede wszystkim zależy nam, aby „wpadały w ucho” dzieciom, rodzicom oraz współpracownikom.

Dowiedz się więcej czyli najczęściej zadawane pytania

♦ Lista przemówień dyrektora szkoły podstawowej i ich fragmenty
♦ Ile to kosztuje zestaw przemówień a ile kosztują pojedyncze przemówienia?
♦ Czy można zamówić inne przemówienia niż te które znajdują się w zestawie i ile kosztuje napisanie takiego przemówienia?
♦ Jak zamówić przemówienia dyrektora szkoły? Kiedy otrzymam przemówienia? Jak dokonać zapłaty?
♦ W jakiej formie otrzymam zamówione materiały?

Jakie przemówienia dyrektora szkoły podstawowej proponujemy w zestawie?

Spis treści

1. Przemówienie dyrektora SP z okazji Dnia Babci i Dziadka (około 3 minut).

Fragment przemówienia
(…) Zawsze tak było, tak jest i zapewne tak będzie, że to, czego dzieci potrzebują najbardziej zawsze dostają od babć i od dziadków. To oni dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz to, co najważniejsze czyli cukierki, lizaki, lody i ciasteczka. Dlaczego tak się dzieje? Bo babcia i dziadek to tacy ludzie, którzy mają srebro we włosach i złote serce. Można zatem powiedzieć (…)

2. Przemówienie dyrektora SP z okazji jasełek (około 2,30 minuty) – przemówienie dotyczy przedstawienia jasełkowego odbywającego się po świętach Bożego Narodzenia bez spotkania opłatkowego)

Fragment przemówienia
(…) Rozmarzyłam się… Bo przecież gdyby każda noc w naszym życiu mogła być taka, jak noc Bożego Narodzenia rozświetlona wewnętrznym światłem, to świat wyglądał o wiele piękniej, byłby o wiele bardziej przyjazny i radosny. Noc rozświetlona światłem, które mimo zalegających niebo chmur, mimo bardzo wcześnie zapadającej nocy, mimo zimowej zawieruchy, a nader wszystko na przekór temu wszystkiemu , co złego dzieje się na świecie – światłem, które daje niezachwianą nadzieję. Bo jakże tu… (…)

3. Przemówienie dyrektora SP z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych (około 3 minut)

Fragment przemówienia
(…) Każdy człowiek, bez względu na to czy jest dzieckiem czy osobą dorosłą bardzo ceni sobie wolność. Trudno nam sobie wyobrazić, aby to sąsiad mówił nam co mamy robić, kogo lubić, a kogo nie lubić; aby mówił nam co jest ważniejsze, a co mniej ważne; jakie decyzje mamy podejmować i jakich decyzji powinniśmy unikać. Nikt przecież nie lubi, jak ktoś obcy narzuca nam swoją wolę. Ale my, tak dzieci, jak i dorośli tworzymy… (…)

4. Przemówienie dyrektora SP z okazji Dnia Kobiet (do pracowników szkoły – około 3 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Niejaki Albercik ze znanej chyba wszystkim komedii „Seksmisja” twierdził, że świat nie ruszyłby z miejsca, gdyby nie mężczyźni. Ja powiem więcej. Gdyby nie kobiety, to z miejsca nie ruszyliby mężczyźni. Bo pomyślcie sami. Czy Kopernik wstrzymałby słońce i ruszył Ziemię, gdyby nie jego gospodyni Anna Shilling, która wyręczała go we wszystkim, co jest niezbędnego do normalnego funkcjonowania człowieka? Czy Einstein stworzyłby teorię względności, gdyby nie… (…)

5. Przemówienie dyrektora SP z okazji Dnia Ziemi (około 3 minut)

Fragment przemówienia
(…) Zastanawiam się więc dlaczego tak wielu ludzi nie interesuje porządek w miejscach, które wydają się, że do nich nie należą. Podam taki prosty przykład. W swoim domu nikt nie wyrzuca papierka po cukierku na podłogę, ale gdy jest już poza domem, to bardzo często się to zdarza. W domu nikt nie przykleja zużytej gumy do żucia pod stół, ale w wielu miejscach publicznych jest to bardzo częste. Dlaczego… (…)

6. Przemówienie dyrektora SP z okazji świąt wielkanocnych skierowane do nauczycieli i uczniów (około 1,45)

Fragment przemówienia
(…) …tak i my w święta mamy taki przerywnik w życiowej gonitwie, aby przemyśleć pewne sprawy i to co wydawałoby się, że przepadło, spokojnie odzyskać. Ci co chcieli mieć lepsze oceny na koniec roku szkolnego, ale coś poszło im nie tak mają czas, aby odrodzić się na nowo. Nie ma przecież rzeczy niemożliwych do zrealizowania jeśli tylko się wierzy i z całej duszy się chce… (…)

7. Przemówienie dyrektora SP z okazji Dnia Matki (około 2,5 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Gdy rodzi się dziecko i jego serce zaczyna bić poza ciałem matki natychmiast zaczyna pompować szczęście w jej życie. Dzieci czynią świat piękniejszym, weselszym, a przede wszystkim nadają sens istnieniu. Dziecko dodaje dobrej energii i uczy czym jest bezwarunkowa miłość. Rozpoczęłam od słów mówiących o radości macierzyństwa, gdyż mimo, że wymaga ono wiele pracy, samozaparcia, a czasami nawet… (…)

8. Przemówienie dyrektora SP z okazji Dnia Sportu (około 2,5 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Mówi się, że sport to zdrowie. Jest w tym wiele prawdy, ale sport powinien być też codziennością. Ja wiem, że wielu ludzi uważa, że nawet podczas rekreacyjnego uprawiania sportu można się tylko spocić i zmęczyć. No, ale właśnie o to chodzi. Jak zmęczymy ciało, to lepiej pracuje mózg. To z kolei przekłada się nie tylko na to stajemy się sprawniejsi, zdrowsi i stajemy się szczuplejsi. To przekłada się także na to, że łatwiej… (…)

9. Przemówienie dyrektora SP na zakończenie roku szkolnego w klasach I-III (około 2 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Szkoła jest jak dworzec kolejowy. Zawsze tu gwarno i zawsze ktoś się spóźni. Jest jednak jedna różnica. Wszyscy pasażerowie mają bilety na pociąg do następnej klasy. Gratuluję wam tego biletu. Dzisiaj odbierzecie świadectwa i rozpoczniecie wakacje. Pamiętajcie jednak, by w czasie odpoczynku być uważnym i ostrożnym podczas zabawy. Przecież już za dwa miesiące… (…)

10. Przemówienie dyrektora SP na zakończenie roku szkolnego w klasach IV-VII (około 1,45 min)

Fragment przemówienia
(…) Wiem, że żyjecie już wakacjami, a ja pamiętam o niecierpliwości, która mnie ogarniała tuż przed nimi. Ale pamiętam też, że pod koniec wakacji z radością czekałam na pierwszy dzień roku szkolnego. Chociaż te dwa letnie miesiące mijały bardzo szybko, to nie przeszkadzała mi świadomość, że przyszedł koniec wolności. Tęskniłam, za szkolną atmosferą, za koleżankami i kolegami, za nauczycielami. Wiem, że pod koniec sierpnia będziecie… (…)

11. Przemówienie dyrektora SP na zakończenie roku szkolnego w klasach VIII (około 3,30 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Ktoś kiedyś powiedział, że czas który pozostaje we wspomnieniach nie jest czasem straconym. Czas, który spędziłam z Wami zawsze pozostanie w moich wspomnieniach. Nigdy nie zapomnę waszych radości i smutków, zabaw, ale i drobnych wybryków. Nigdy nie zapomnę też, jak z większą lub mniejszą intensywnością chłonęliście wiedzę i z miesiąca na miesiąc stawaliście się coraz mądrzejszymi ludźmi. Tak, tak – wiem. Bywało różnie – czasami wesoło… (…)

12. Przemówienie dyrektora SP z okazji przejścia nauczyciela na emeryturę (około 2 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Jak zapewne wiesz, mamy dla Ciebie ogromny szacunek, podziw i dumę, że los pozwolił nam z Tobą pracować. Zawsze walczyłaś o to, by uczniom chciało się chcieć, by rodzicie identyfikowali się ze szkołą własnych dzieci, by niczego nie udawać, nie oszukiwać innych tym, że jedno się mówi, a drugie robi. Może ktoś powie, że te słowa, to taka laurka dla Ciebie. Jednak ten, co tak będzie mówił, to po prostu nie zna Cię i nie wie, że… (…)

13. Przemówienie dyrektora SP na pogrzebie nauczyciela (około 3 minut)

Fragment przemówienia
(…) Będzie nam brakowało wszystkiego tego, co jest z Tobą związane. Nam wszystkim będzie trochę gorzej, trochę mniej ciekawie i trochę smutniej. Lecz znałam Cię na tyle dobrze, że wiem, iż nie pragniesz naszych łez, ani rozpaczy. Bo Ty tylko wyjechałaś/eś, aby spotkać tych, którzy wyjechali przed Tobą. Pewnie już oglądasz mieszkanie Pana Boga i zastanawiasz się gdzie mógłbyś /mogłabyś przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie. Bo przecież jak Cię znam… (…)

14. Przemówienie dyrektora SP na rozpoczęcie roku szkolnego w klasach I (około 3 minut)

Fragment przemówienia
(…) Od dzisiaj jesteście uczennicami i uczniami szkoły podstawowej (nazwa, imię patrona itp.). To jest wielka sprawa być uczennicą i uczniem, gdyż właśnie od teraz, dzień po dniu, będziecie się stawać coraz mądrzejsi. Już nie będziecie się pytać rodziców „co tu jest napisane”, bo sami przeczytacie. Nie mam wątpliwości, że każde z Was przyszło do szkoły z radością. Rozumiem jednak, że to jest dla Was nowa sytuacja i możecie czuć trochę stremowani. Niczego się nie bójcie. Będzie dobrze. A jeśli czegoś byście nie wiedzieli, to Wasza pani… (…)

15. Przemówienie dyrektora SP na rozpoczęcie roku szkolnego w klasach II-III (około 2,5 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Na ten rok szkolny chciałem dedykować wam drogie dzieci myśl wielkiego Polaka. Jan Paweł II powiedział kiedyś: „Droga do celu to nie połowa przyjemności, to cała przyjemność”. Życzę wam więc, abyście dochodzili do realizacji swych marzeń i planów z wiarą w siebie i z uśmiechem na twarzy, a wtedy droga będzie łatwiejsza. Ta droga to nauka a cel to dobre oceny i promocja do następnej klasy. (…)

16. Przemówienie dyrektora SP na rozpoczęcie roku szkolnego w klasach IV-VIII (około 2,5 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Wiadomo, że mogą przyjść chwile trudniejsze, ale wtedy nie załamujcie się. Powiedzcie sobie: dam radę!; muszę zrobić następny ważny krok! Wiem, że dacie radę. Pamiętajcie, że jak mawiał Leonardo da Vinci: „złym uczniem jest ten, który nie stara się przegonić swojego mistrza”. Tak więc nie tylko się pilnie uczcie, ale także zadawajcie nauczycielom trudne pytania. Nie zatrzymujcie się lecz biegnijcie w kierunku zdobycia takiej wiedzy… (…)

17. Przemówienie dyrektora SP z okazji pasowania na ucznia (ślubowanie) (około 3 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Musicie jednak wiedzieć, że ślubowanie jest tym samym co obietnica, a jak wiadomo obietnic należy dotrzymywać. Pamiętajcie też o tym, że składając takie ślubowanie, które jest pasowaniem na ucznia, nie obiecujecie ani rodzicom, ani waszej pani, ani żadnym innym nauczycielom. Obiecujecie przede wszystkim sobie, że będziecie się uczyć i zachowywać tak, jak najlepiej potraficie. Prawda, że trochę dziwnie by było, gdybyście najpierw sobie coś obiecali, a potem złamali te obietnicę? Tak więc, jeśli… (…)

18. Przemówienie dyrektora SP z okazji Dnia Edukacji Narodowej (przemówienie na Dzień Nauczyciela) na akademii szkolnej (około 3 minut)

(…) Dzisiaj dajecie swoim nauczycielom kwiaty, przekazujecie im życzenia, bo to jest Dzień Nauczyciela. Nie wiem czy wiecie, ale każdy kolejny dzień roku szkolnego z punktu widzenia Waszych wychowawców jest dniem ucznia. My myślimy o Was codziennie, zawsze życzymy Wam jak najlepiej i martwimy się, gdy klasówka nie pójdzie tak jakbyście chcieli. Zróbcie wszystko co w Waszej mocy, by te następne dni były dniami tak ucznia, jak i nauczyciela. Nie dawajcie nam z tej okazji kwiatów… (…)

19. Przemówienie dyrektora SP z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierowane do grona pedagogicznego i zaproszonych gości (impreza wewnętrzna) (około 2,40 minuty)

Fragment przemówienia
(…) A droga ta jest nieskończenie długa, bo jak powiedział dziewiętnastowieczny amerykański historyk Henry Brooks Adams „Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie.” Przecież przekazywana przez was wiedza będzie w przyszłości podawana dalej przez waszych wychowanków. A potem jeszcze dalej przez następne pokolenia. Można zatem powiedzieć, że macie wpływ na wieczność. I nie są to tylko… (…)

20. Przemówienie dyrektora SP wigilijno-noworoczne oraz życzenia skierowane do uczniów i rodziców (około 3 minuty)

Fragment przemówienia
(…) Narodzenie dziecka jest wielką radością, ale czymże jest ta radość w porównaniu do tej, gdy w „Świętą noc, cichą noc” „Bóg się rodzi, moc truchleje”, „By zbawić ludzki ród”? Te trzy krótkie wersy z trzech różnych kolęd, a tak wiele mówią o cudowności świąt Bożego Narodzenia. I gdy przychodzi czas, aby podzielić się opłatkiem wielu z nas odczuwa wzruszenie. Niejednej osobie szklą się oczy, a po policzku spływa łza. Zapominamy o tym co było złe, wybaczamy… (…)

21. Przemówienie dyrektora SP – życzenia – wigilijno-noworoczne skierowane do grona pedagogicznego i pracowników administracji oraz obsługi technicznej podczas spotkania wewnętrznego (około 2 minuty)

Fragment przemówienia

(…) Spotkaliśmy się tu, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, porozmawiać o planach na przyszły rok, ale i jeszcze bardziej się zintegrować. Spotkaliśmy się także dlatego, że po prostu fajnie jest się spotykać w dobrym towarzystwie. Nie mam wątpliwości, że przyszły rok będzie dla nas wszystkich bardzo dobry i owocny. Tak właśnie będzie, gdyż z taką załogą, jaką tworzą pracownicy naszej szkoły nie sposób patrzeć w przyszłość inaczej niż pozytywnie. Pragnę serdecznie podziękować… (…)

Ile kosztują przemówienia dla dyrektora szkoły podstawowej?


Zestaw 21 przemówień według powyższej listy kosztuje 220 zł brutto.

Czy można zamówić inne przemówienia niż te które znajdują się w zestawie?

Napiszemy dla Państwa każde przemówienie według potrzeb. Może to być przemówienie jubileuszowe, z okazji zjazdu absolwentów, otwarcia sali gimnastycznej itp. itd. Przemówienia muszą dotyczyć bezpośrednio pełnionej dyrektorskiej funkcji.

UWAGA: Przemówienia tworzone na specjalne zamówienie wymagają kontaktu telefonicznego, gdyż uwzględniane są w nich wszystkie bieżące okoliczności, patron szkoły itp.

Koszt napisania oryginalnego przemówienia szkolnego – 190 zł.

Jak zamówić przemówienia dla dyrektora szkoły podstawowej i ile one kosztują?

Proszę przesłać na adres gluza@gluza.pl zamówienie w postaci zdania:

Zamawiam zestaw przemówień dla dyrektora szkoły podstawowej

lub w przypadku zamówienia pojedynczych przemówień

Zamawiam przemówienia przemówienia (tu proszę podać tytuł/y)

1. Na fakturę. Wraz z zamówieniem prosimy o przesłanie danych do faktury Przemówienia prześlemy wraz z fakturą.
2. Bez faktury. Przemówienia prześlemy z numerem konta na które należy wpłacić należność.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 795-276-692.

W jakiej formie dostarczone są przemówienia?

* Mowy dyrektora SP przesyłane są w formacie „docx” (Word) co umożliwia szybką edycję tekstu i pozwala na dokonywanie ewentualnych zmian w tekście i dodawanie własnych myśli oraz szybkie wydrukowanie na kartce papieru.
* Wszystkie przemówienia są tak przygotowane, że można je natychmiast wygłosić.
* Jeśli w uroczystości uczestniczą władze, sponsorzy lub inni goście, których należy powitać na początku przemówienia jest wzór powitania i należy tylko wpisać odpowiednie nazwiska, funkcje, a w przypadku sponsorów także nazwy firm lub instytucji.

Przemówienia okolicznościowe

Pisanie przemówień okolicznościowych na każdą okazję