Piosenka – podziękowanie dla rodziców i innych osób na weselu

Podziekowanie dla rodziców piosenka jako dedykacja weselna

Piosenka dla rodziców jako podziękowanie za włożony trud wychowawczy

Standardem się stało, że na weselu wygłaszane są przemówienia. Czasami zabawne, a czasami wzruszające. Jednak należy pamiętać, że bardzo miłym zwyczajem są piosenki będące dedykacją dla rodziców, dla żony lub męża, dla gości itp.

Niezwykłe i oryginalne pomysły na podziękowania dla rodziców podczas wesela czyli piosenka napisana specjalnie na ta okazję

Dedykacja muzyczna jest pewnego rodzaju zaskoczeniem dla osoby, którą w ten sposób chcemy uhonorować. Zdecydowanie większą niespodzianką jest jednak piosenka, która zostanie przygotowana specjalnie na weselną okazję. Pytanie jak to zrobić? Otóż należy przygotować odpowiedni tekst do znanej i popularnej piosenki. Treść tego tekstu musi się bezpośrednio odnosić do osoby lub osób do których dedykacja jest przeznaczona. Może ona być skierowana do rodziców weselnych, do państwa młodych, do gości lub do innych ważnych osób. Bardzo ciekawym pomysłem jest utwór niespodzianka stworzony jako piosenka na pierwszy taniec. Chodzi o to, aby opowiadała o rodzącej się miłości na podstawie wspólnych przeżyć. Może opowiadać o emocjach, jakie towarzyszyły parze młodych, o miejscach w których byli, a które mocno odcisnęły się w pamięci. Chodzi o to, aby tekst piosenki będący dedykacją weselną budził miłe skojarzenia i podekscytowanie. Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to by para młodych przekazując swoje uczucia przekazała im tę jedną i niepodważalną prawdę, która brzmi: cudownych rodziców mam. Piosenka taka bez wątpienia wzruszy rodziców.

Piosenka dla rodziców jako podziękowanie, weselna dedykacja

Jak przygotowujemy podziękowanie dla mamy i taty w formie piosenki, która zostanie zaśpiewana na weselu?

Najważniejsze, aby tekst miał osobiste przesłanie, a jednocześnie linia melodyczna podobała się rodzicom, a jednocześnie była właściwa do sytuacji. Wybieramy więc jakiś utwór polski lub zagraniczny. Gdy to już ustaliliśmy wówczas zadajemy kilkanaście pytań dotyczących rodzicieli i pary młodych. Prosimy o odszukanie w pamięci miłych wspomnień, być może młodzi chcą za coś podziękować, albo przeprosić, może chcą powiedzieć coś od siebie. Na podstawie odpowiedzi przygotowujemy tekst piosenki, który jest niepowtarzalny. Po przesłaniu go zamawiającemu oczekujemy na akceptację. Jeśli trzeba dokonać jakichkolwiek zmian, czynimy to do skutku, aż osiągniemy idealny efekt zadowalający wszystkich.

Dedykacja weselna od rodziców lub świadków dla pary młodej lub gości

Możemy oczywiście odwrócić sytuację i przygotować utwór od obojga matek i ojców. Wówczas nie będzie to raczej podziękowanie, a wyrażenie miłości do swoich dzieci. Proces przygotowania jest taki sam jak to napisano poprzednio. Oczywiście są to tylko przykłady pewnych możliwości, bo piosenki jako dedykacja na wesele mogą być od siostry lub od brata, od chrzestnej lub od chrzestnego, od wujka lub od cioci, od babci lub od dziadka. W tym miejscu nie ma najmniejszych ograniczeń.

Żeby nie opisywać tego zbyt szczegółowo poniżej przedstawiamy przykład tekstu piosenki napisanej jako dedykacja weselna, który został przygotowany dla pana młodego, a wyśpiewany przez orkiestrę dla panny młodej podczas pierwszego tańca. Opisuje ona ja to było czyli początek miłości. Jest to przykład, ale podobną piosenkę możemy napisać dla rodziców oraz dla każdego innego. Ta poniższa została stworzona do linii melodycznej „Wielka Miłość” Seweryna Krajewskiego, ale aby powiedzieć, że się macie cudownych rodziców możecie wybrać dowolny utwór.

Piosenka dla Asi

Byłem już o szóstej rano

Całus jak miłości wiano

Pocałunków wciąż mi mało

Na tej plaży co ją znasz

Ten dzień minął jak godzina

Pociąg czekał do Lublina

Kiedy oczy swe zamknąłem

Widziałem Cię, kochałem Cię

Moja miłość, jest szalona

nie potrafię żyć Asiu bez Ciebie

Pierwszy taniec, żono moja

będę kochał Cię Asiu na zawsze

Minie taniec, nasza chwila

Pozostanie w sercach siła

By na cały los człowieczy

Ja i Ty ze sobą być

Niebo Twoje we mnie wstąpi

Moje niebo będzie Twoim

A ja patrząc w Twoje oczy

Wciąż widzę to, Ty kochasz mnie

Moja miłość, jest szalona

nie potrafię żyć Asiu bez Ciebie

Pierwszy taniec, żono moja

będę kochał Cię Asiu na zawsze

Moja miłość, jest szalona

nie potrafię żyć Asiu bez Ciebie

Pierwszy taniec, żono moja

będę kochał Cię Asiu na zawsze

Powyższa dedykacja muzyczna dla panny młodej wykonana na początku wesela opowiada w pierwszej zwrotce o dniu w którym pierwszy raz się spotkali, a oboje mieszkali na dwóch krańcach Polski. Następne wersy opowiadają o miłości pana młodego do żony. Na zakończenie zawarta jest deklaracja miłości. Oczywiście to tylko przykład tekstu piosenki na wesele, ale równie dobrze taką dedykację można stworzyć jako podziękowanie dla rodziców, dla gości oraz dla każdego innego. Na weselu jest całe mnóstwo ludzi wartych uhonorowania.

Przemówienia weselne

Oryginalna dedykacja weselna, to piosenka, która musi zaskakiwać, ale przede wszystkim musi zachować odpowiednią melodykę dostosowaną do oryginału. Z pewnością, obok przemówienia wygłoszonego przez świadka, pana młodego, ojca weselnego lub inna osobę, może się stać hitem wesela.

Podziękowania dla rodziców wierszem

Jeśli na weselu nie ma orkiestry państwo młodzi nie umieją śpiewać, to na podobnej zasadzie jak piosenka możemy napisać wiersz jako podziękowanie. Oczywiście tego rodzaju tekst na wypowiedź weselną jest osobisty i oryginalny, zawiera w sobie dawkę emocji wspomnień i wdzięczności. Tworzony jest on zwykle dla młodego jak i dla młodej, w ten sposób, aby mogli mówić naprzemiennie i w duecie. Tak samo jak piosenka tak i wiersz może być wykonany przed obdarowaniem rodziców prezentami.

Pisanie przemówień okolicznościowych na każdą okazję